Wyciskarka do soków

Każdego dnia w naszej diecie powinny znaleźć się warzywa oraz owoce. Dobrą propozycją jest korzystanie z soków różnego rodzaju, które dostarczają znacznie więcej składników odżywczych, aniżeli produkty spożywane w całości. Picie soków sprawia, że ów wartości szybciej trafiają do organizmu, nie wymagają aż tak intensywnej pracy układu pokarmowego, jak w przypadku pokarmów przyjmowanych w postaci stałej. To dlatego w coraz większej liczbie domostw pojawiają się wyciskarki do soków. Czy jednak nie wygodniej kupić w sklepie gotowy sok, z rozmaitych produktów, warzyw i owoców, niż męczyć się w domowych warunkach?

Wyciskarka_Kuvings_duzy_wlot_B60_[28]_1200

Wyciskarka_Kuvings

Oczywiście zakup gotowego soku jest najbardziej wygodną opcją. Nie tylko z tego względu, że szybko znajdziemy smaki, które nam odpowiadają, ale i możemy liczyć na sok w kartonie czy też szklanej butelce, które to łatwo ze sobą zabrać w podróż. Niestety zbyt rzadko zwracamy uwagę na skład zawarty na opakowaniu. W efekcie końcowym kupujemy soki, w których jest więcej chemii niż wartości odżywczych. Stosownym rozwiązaniem jest nabycie wyciskarki do soków, która posłuży przez długi czas. Pozwoli sporządzić napój nie tylko z najczęściej spożywanych warzyw i owoców, ale również liści i ziół. W zależności od wybranego produktu będzie można poradzić sobie nawet z najmniejszymi owocami, jak chociażby poziomki oraz liśćmi warzyw. Na rynku znaleźć można wyciskarki bardzo łatwe do utrzymania w czystości.

Reklama: Sklep z wyciskarkami do owoców

Wolniej bądź szybciej pracujące. Ręczne, jak i elektryczne. Opatrzone dodatkowymi funkcjami, końcówkami wymiennymi, dzięki którym można nie tylko poradzić sobie z uzyskaniem soki, ale i zmieleniem mięsa, orzechów, ziaren kawy i innych produktów. Z przydatnych elementów warto zwracać uwagę na konstrukcję wyciskarki. Lejek, z którego sok nie skapuje na cały blat roboczy, miejsce do oddzielania miąższu, dzięki czemu nie trzeba robić tego ręcznie, a do zmywania nie ma potrzeby rozbierania całego urządzenia na części. Równie ważną pozostaje jakość wykonanego produktu. Większość wyciskarek to głównie zastosowany plastik, ale i elementy metalowe, które sprawiają, że urządzenie staje się trwalsze i można z niego bez przeszkód korzystać nawet przez długie lata. Na spodniej stronie przydają się nóżki antypoślizgowe, które gwarantują komfort przyrządzania soków, gdy urządzenie nie przesuwa się i nie ślizga. Z powodzeniem można znaleźć wyciskarki, które łączą w sobie estetykę, wykonania, trwałość, jakość i dostępność wielu funkcji. Każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.


O Artykule