Ciśnieniomierz dla każdego

Ciśnieniomierz jest przyrządem, który powinien zagościć w każdym domu. Tym bardziej, jeśli mamy jakiekolwiek problemy ze strony układu krążenia, stąd regularnie wykonywane pomiary są koniecznością. Na rynku znaleźć można wiele produktów tego typu, z którymi bez problemu poradzimy sobie, jeśli chodzi o samodzielne dokonywanie pomiarów.

Na co jednak postawić?

Liczy się sposób użytkowania oraz dokładność wykonywanych pomiarów. Najlepiej sprawdzają się tradycyjne konstrukcje, ze słuchawkami. Te jednak znajdują dziś swoje miejsce praktycznie tylko w gabinetach lekarskich. Trzeba mieć wprawę, by dobrze odczytać, a właściwie odsłuchać pomiar pracy serca, a samodzielne wykonanie takiego pomiaru jest dość trudne, o ile nie powiedzieć, że w ogóle niemożliwe. W domowym zaciszu najlepiej sprawdzają się ciśnieniomierze elektroniczne. Pomiar wykonywany jest automatyczne, szybko, sprawnie i stosunkowo dokładnie. Jest na tyle precyzyjny, by w dużym przybliżeniu móc ocenić, na ile prawidłowo funkcjonuje nasze serce. Poza tym zaletą elektronicznych ciśnieniomierz jest fakt, że samodzielne wykonanie pomiaru będzie możliwe nawet u osób starszych.

Link sponsorowany:  http://mamcisnienie.pl/

O ile nie wykazują żadnych problemów ruchowych czy też w grę nie wchodzi znaczna otyłość. Gdy pojawia się takowy problem bądź też pacjent ma pewne ograniczenia ruchowe, założenie mankietu od aparatu może być zwyczajnie niemożliwe. W takim wypadku warto wybrać ciśnieniomierze nadgarstkowe. Są najmniej dokładne, ale za to najbardziej komfortowe, wygodne w transporcie, lekkie i poręczne. Osoby otyłe mogą z kolei znaleźć ciśnieniomierze z mankietami, które dopasują do obwodu swojego ramienia. Poza standardowymi wymiarami mankietów, z powodzeniem można znaleźć również te, które sprawdzą się przy bardzo szczupłych rękach bądź właśnie u osób ze znaczną otyłością.

Ten aspekt jest bardzo poważny, ponieważ zbyt luźno bądź zbyt ciasno zamocowany mankiet może pokazać złe wskazania, bądź też w ogóle wykonanie pomiaru okaże się być niemożliwym. Uwagę warto zwrócić na możliwość zapamiętywania wykonywanych pomiarów. Zamiast zapisywać je gdzieś w zeszycie, zawsze łatwiej wrócić do wyświetlacza na aparacie i móc porównać poszczególne parametry pomiarów między sobą. Do tego oczywiście wyraźny, stosunkowo duży wyświetlacz, na którym bez względu na okoliczności, uda się swobodnie odczytać wynik pomiaru. Liczy się zatem wygoda użytkowania, dokładność wykonywanych pomiarów, możliwość samodzielnej obsługi, ale i cena. Ta ostatnia jednak nie może głównym kryterium.


O Artykule